KAIP PAKABINTI SŪPYNES NAMUOSE? - Supuosi

KAIP PAKABINTI SŪPYNES NAMUOSE?

Sūpynės namų interjere tampa vis populiaresnės ir atrodo labai stilingai. Dažniausiai sūpynes norime pakabinti vaikų kambaryje. Įsigyjant sūpynes kiekvienam iš mūsų iškyla klausimas – kaip jas saugiai pakabinti?

Sūpynes pakabinti nėra sudėtinga! Pirmiausia turime įvertinti savo namuose turimą situaciją – kur norime kabinti sūpynes ir kokios pas mus lubos. Kai šiuos du pagrindinius dalykus žinome – belieka pasirinkti tinkamus tvirtinimo elementus.

PAGRINDINIAI SŪPYNIŲ PAKABINIMO BŪDAI:

  1. Betoninė perdanga/lubos – tokiose lubose pakabinti sūpynes labai nesudėtinga, tik reikia pasirinkti tinkamą varžtą. Jei sūpynes kabinsime viename taške (pav. Kokoną) inkarinis varžtas turėtų būti didesnis, storesnis – puikiai tiks 16mm diametro ir 80mm ilgio. Jei sūpynes kabinsime dviejuose taškuose (pav. vaikiškas ar kūdikių) varžtai gali būti ir mažesni – užteks 12mm diametro storio ir 70 mm ilgio. Inkarinio varžto kilpa turi būti uždara, o ne kaip kabliukas.

  1. Gipso lubos – vienos sudėtingesnių. Pats gipsas sūpynių svorio neatlaikys, todėl tvirtinimo varžtai turės būti įsukti į po juo esančią betoninę perdangą. Kaip tai padaryti gražiai ir nesugadinant lubų? Pirmiausia reikia gražiai išgręžti gipse skylutę – tokią, lyg jame montuomute led lemputę. Kad gipso skylė atrodytų gražiai – galime ant jos uždėti led šviestuvo rėmelį. Na, o tada jau atsargiai naudojant betonui gręžti skirtus įrankius išgręžiame skylutę betone ir įsukame inkarinį varžtą betonui. Čia reikės ilgo varžto. Geriausia būtų pasimatuoti tarpą tarp perdangos ir gipso lubų ir tuomet įsigyti tinkamo ilgio varžtą. Varžto diametras turėtų būti 16 mm. Inkarinio varžto kilpa turi būti uždara, o ne kaip kabliukas.

  1. Medinės lubos ir konstrukcijos – jose labai paprasta pakabinti. Užtenta parinkti tinkamo dydžio varžtus skirtus medžiui. Jei kabinsime kokoną - varžtas turėtų būti didesnis, storesnis – puikiai tiks 12-16mm diametro ir 80 – 100 mm ilgio. Jei sūpynes kabinsime dviejuose taškuose (pav. vaikiškas ar kūdikių) varžtai gali būti mažesni – užteks 4-10 mm diametro storio ir 70-100 mm ilgio. Varžtų kilpos turi būti uždaros, o ne kaip kabliukai.

  1. Labai patogu sūpynes kabinti ant gegnių, stygų ar balkių – tuomet nereikia nieko gręžti, nes tiesiog permetame virvę per balkį, užrišame mazgą ir kabiname sūpynes. Tad jei jūsų interjerą puošia balkis – būtinai jį išnaudokite pakabindami sūpynes.

  1. Vienas paprasčiausių pakabinimo būdų – durų staktoje. Čia galime kabinti dviem būdais – naudojant varžtus skirtus medinėms konstrukcijoms arba naudodami skersinį, skirtą sportui. Naudojant varžtus – juos geriau suktį į staktos viršų, o ne šonuose. Jei nuspręsime sūpynes kabinti ant skersinio, turime atkrepti dėmesį į tai, kad jie gali būti tvirtinami tiesiog įveržiant į angą arba papildomai prisukami varžtais. Skersinį labai patogu naudoti dėl paprasto tvirtinimo ir išmontavimo, kai bus nebereikalinga.

  1. Sūpynių pakabinimas tikrai nėra sudėtingas - kartais tereikia pasitelkti kūrybiškumą. Pateikiu keletą įdomių pakabinimo būdų rastų internete. 

Tikiuosi, šis trumpas sūpynių pakabinimo namuose gidas jums buvo naudingas. Jei visdėlto kyla klausimų dėl sūpynių pakabinimo - drąsiai rašykite man, būtinai patarsiu ir padėsiu :) 

 

 

1 komentaras

Labai išsamus ir naudingas straipsnis.

Asta

Rašyti komentarą